niedziela, 4 listopada 2018

Nowe filmy – październik 2018


W październiku 2018 na kanale YouTube Lukaszwo – Transport Movies opublikowałem cztery filmy. Większość z nich prezentuje tabor MPK Kraków.

Zaczynam od materiału nagranego w dniu 6 października 2018 na krakowskiej pętli autobusowej Osiedle Podwawelskie. Odbyła się tam wówczas uroczystość wycofania z ruchu liniowego autobusów marki Jelcz i Scania. Wydarzenie to dokładniej omówię w jednym z najbliższych wpisów. Pojazdy kończą kursy liniowe, a następnie (po pożegnaniu i sesji zdjęciowej) zjeżdżają do zajezdni.
Dzień później, 7 października 2018 przez Kraków przejechała niezwykła kolumna autobusów MPK. Najstarsze i najnowsze. Tę piękną paradę nagrałem na ul. Piłsudskiego – pojazdy skręcały z niej w ul. Straszewskiego. To również będzie temat jednego z najbliższych wpisów.
Trzeci dotyczący MPK Kraków film to tramwaje. Historyczne, które w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej w dniu 29 lipca 2018 obsługiwały dwie brygady linii 9, łączącej pętle Mistrzejowice i Nowy Bieżanów. Nagranie powstało na tej pierwszej, a jego bohaterami są składy Konstal 102Na + Konstal 102NaD i MAN T4 + MAN B4. Pojawia się tam także liniowy wagon E1.
Ostatni z opublikowanych w październiku 2018 filmów to materiał kolejowy. Nagrany w czeskiej Ostrawie 19 czerwca tego roku. Jego głównym bohaterem jest brejlovec, czyli lokomotywa spalinowa serii 754 (nr 081). Całość dotyczy mojego dojazdu na targi Czech Raildays 2018 – o nim także napiszę już wkrótce (część pierwsza, autobusowa, dostępna pod tym linkiem).
Kolejną porcję nowych filmów na kanale Lukaszwo – Transport Movies zaprezentuję na początku grudnia. Wśród nich będzie np. materiał o MPK Kielce.


Blog Transportowy na YouTube, kanał Lukaszwo - Transport Movies

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz