wtorek, 6 listopada 2018

Pożegnanie trolejbusów Škoda 14Tr w Opavie


Większy materiał na temat trolejbusów w czeskiej Opawie opublikowałem dość dawno, bo w lutym 2011 (tu link). To ciekawe transportowo miasto odwiedzałem jeszcze wiele razy i na pewno będę zamieszczał kolejne materiały o tamtejszych „autobusach na szelkach”. Teraz wracam do tematu iście ekspresowo, bo w najbliższą sobotę (10 listopada 2018) odbędzie się tam wyjątkowa impreza.

To zakończenie trwającej od 1983 roku eksploatacji trolejbusów Škoda 14Tr. Z tej okazji przygotowano ciekawy program, który rozpocznie się już w piątek – specjalny nocny przejazd dla miłośników transportu. Szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia dostępne są pod tym linkiem. Na specjalnie uruchomionej stronie internetowej, dostępnej w językach czeskim, angielskim i niemieckim.


Škoda 14Tr, DP Opava
Zaproszenie na zakończenie eksploatacji Škody 14Tr w Opavie. Screen ekranu powitalnego specjalnej strony internetowej poświęconej temu niezwykłemu wydarzeniu. Co ciekawe, podano na niej wiele informacji dla osób zamierzających fotografować prezentowane pojazdy, np. położenie słońca o danej godzinie. Źródło: www.opava35let.cz.


Pożegnanie trolejbusów Škoda 14Tr w Opavie - rozkład jazdy
Screen rozkładu jazdy linii specjalnych z okazji pożegnania trolejbusów Škoda 14Tr w Opavie. Będą jeździły także historyczne autobusy. Źródło: www.opava35let.cz.


Zatem zapraszam do Opawy. W tej imprezie zdecydowanie warto uczestniczyć.


Kalendarz imprez transportowych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz