poniedziałek, 7 stycznia 2019

Nowe filmy – grudzień 2018


W grudniu 2018 na kanale YouTube Lukaszwo – Transport Movies pojawiły się trzy nowe nagrania. Pierwsze z nich przedstawia autobusy MPK Kraków i firmy Mobilis, które obsługują komunikację miejską w rejonie cmentarza Grębałów. Głównie pojawiają się one na liniach dodatkowych utworzonych specjalnie na Wszystkich Świętych. 1 listopada 2018. 
Drugi film to tematyka tramwajowa. Przeniesiemy się do Bytomia. W trwającym ponad cztery minuty materiale zobaczycie np. jednotorowy odcinek linii 9, czy wagon typu N na kultowej linii 38. Warty uwagi jest także fragment sieci tramwajowej przy Centrum Handlowym „Agora”. Nagrałem go 1 grudnia 2018.
Ostatni opublikowany materiał prezentuje trzy pociągi jadące linią kolejową nr 95 Kraków Mydlniki – Podłęże. Dwa z nich udokumentowałem przy (na) przejeździe kolejowym w ul. Blokowej, a trzeci w rejonie ul. Kocmyrzowskiej. Pociągi pasażerskie jeżdżą tędy objazdem w związku z pracami torowymi pomiędzy stacjami Kraków Główny i Kraków Płaszów. Na szczególną uwagę zasługuje lokomotywa z nowosądeckiego NEWAG-u, czyli E4DCUd-005 prowadząca pociąg PKP Intercity TLK Malinowski z Warszawy Wschodniej do Przemyśla Głównego i Krynicy-Zdroju. Drugi pasażerski to niezidentyfikowana lokomotywa EP07 z IC Mehoffer w relacji Przemyśl Główny – Szczecin Główny. W obu przypadkach pociągi te wjeżdżały na stację Kraków Główny, gdzie następowała zmiana kierunku jazdy. Nagrałem je 1 listopada 2018. Natomiast fragment prezentujący ET41-162 powstał znacznie wcześniej: 30 października 2016.
Tyle w kwestii nowości. Pora jeszcze na drobne podsumowanie roku 2018. Najpopularniejszym filmem na kanale Lukaszwo – Transport Movies był materiał prezentujący przejazd specjalny zestawem Jelcz 272 MEX + przyczepa PO1 z MPK Kraków. Wyświetlono go w ilości ponad 150 tysięcy razy. 
Drugie miejsce również przypadło kategorii Autobusy i także dotyczy przejazdu specjalnego. Tu bohaterem jest Autosan H9-21 z dawnego PKS Nowy Sącz, który wjeżdża do potoku. To zaplanowana trasa przejazdu imprezy transportowej o nazwie „Zamykamy Klamką”. Została ona zorganizowana przez Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.
Rok 2019 przyniesie również sporą dawkę nowych materiałów. Standardowo planuję je dodawać w trakcie weekendów. Na początek zaproszę na ul. Mrozową w Krakowie, po której niestety już nie kursują tramwaje.


Wpisy z tagiem Solaris

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz