poniedziałek, 8 października 2018

Nowe filmy – wrzesień 2018


Po wakacyjnym spowolnieniu w dodawaniu filmów trochę przyspieszyłem. We wrześniu 2018 na kanale Lukaszwo – Transport Movies zamieściłem cztery nagrania. Autobusowe i tramwajowe, z przewagą tych pierwszych.

Na początek zapraszam do Niemiec, do Meißen, czyli po polsku do Miśni. To miasto słynące z pięknej ale i bardzo drogiej porcelany. Na nagraniu z 2 czerwca 2018 zobaczycie dwa autobusy VGM Meißen. Dłuższa część materiału to Mercedes-Benz Sprinter obsługujący linię E. To trasa w pełni turystyczna, wiodąca spod fabryki porcelany na stare miasto (Porzellan – Manufaktur -  Albrechtsburg/Dom) – tam nagrałem ten pojazd. Drugi autobus to ta sama marka, ale większy model – Citaro na linii C (Buschbad - Busbahnhof – Krankenhaus).
Jedyne zamieszczone we wrześniu tramwajowe nagranie to materiał z Hiszpanii. Dokładnie z Sewilli. Obok tamtejszej słynnej katedry, przez Av. de la Constitución przejeżdżają wagony CAF Urbos 3. Warto zwrócić uwagę, że nie ma tam zawieszonej sieci trakcyjnej – tramwaje korzystają z baterii, które ładowane są na przystankach. 13 czerwca 2017. Temat ten dokładniej omówię w jednym z kolejnych wpisów pod tagiem Hiszpania.
Następny film powstał w Krakowie. Linia specjalna 544 w relacji Nowy Bieżanów Południe - Cichy Kącik, którą obsługiwał tabor historyczny (w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej). Na nagraniu z 24 czerwca 2018 zobaczycie trzy przegubowce: Scania CN113ALB, Jelcz 021 i Ikarus 280.
Czwarte nagranie już pojawiło się w Blogu Transportowym. To najnowsze Mercedesy Citaro i różne Solarisy z MPK Kraków.
Oczywiście cały czas zachęcam do subskrybowania kanału Lukaszwo – Transport Movies.


Wpisy z tagiem MPK Kraków

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz