niedziela, 25 lutego 2018

Setra S315 przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki


Ponownie zapraszam do Opola. Ostatnio pisałem o ciekawym, kolejowym graffiti (tu link), które umieszczono obok symbolu tego miasta - Wieży Piastowskiej. W tym samym rejonie do zdjęć pozował mi inny pojazd, tym razem rzeczywisty, a nie namalowany.

To autobus. Dokładnie Setra S315 GT-HD. Rocznik 2004. Własność przewoźnika z Kędzierzyna-Koźla (informacji o firmie nie było, ale lokalizację sugeruje rejestracja). Autobus najprawdopodobniej przywiózł jakąś grupę młodzieży i zaparkował przed budynkiem Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, za którym znajduje się inny symbol stolicy Opolszczyzny. To amfiteatr. Znany przede wszystkim z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.


Setra S315 GT-HD, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
Setra S315 GT-HD pozuje na tle budynku Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.


Setra S315 GT-HD
Zdjęcie robione od strony drzwi i bez zmiany ustawienia pojazdu. Setra S315 GT-HD pozuje na tle innego budynku, jednego z symboli Opola - Wieży Piastowskiej. To pozostałość po nieistniejącym już Zamku Piastowskim. Jej wysokość wynosi 35 metrów. Można ją zwiedzać i z samej góry oglądać panoramę Opola.


Setra S315 GT-HD

Setra S315 GT-HD
Zbliżenie na autobus.


Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu i Wieża Piastowska
Amfiteatr 1000-lecia (uroczyście otwarty 19.06.1963, czyli w dniu rozpoczęcia pierwszego festiwalu polskiej piosenki) i Wieża Piastowska. Symbole Opola, przy których zaparkowała prezentowana Setra. Długi budynek w tle to Urząd Wojewódzki.


Powyższe zdjęcia wykonałem 4 marca 2017.


Blog Transportowy YouTube, kanał Lukaszwo - Transport Movies

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz