sobota, 4 stycznia 2014

Hydros T351


Serial „Alternatywy 4” dość regularnie powraca do programu różnych stacji telewizyjnych. Perypetie lokatorów warszawskiego bloku bawią pokolenia Polaków już od połowy lat 80-tych. Tłem akcji często są różne pojazdy. Mniejsze i większe, czasami dość nietypowe. Takim wielkim i bardzo charakterystycznym pojazdem jeździ jeden z bohaterów, Zygmunt Kotek. Jego sprzęt to Hydros T351, czyli 35-tonowy dźwig produkowany do lat 90-tych przez Hutę Stalowa Wola.

Hydrosy T351 nadal pracują na budowach. Już od dawna „polowałem” na jakiegokolwiek przedstawiciela tego serialowego modelu. Niestety bezskutecznie. W końcu jednak udało się. „Dźwig pana Kotka” sfotografowałem w listopadzie 2013 w Krakowie, przy ul. Srebrnych Orłów, obok bloku z wielkiej płyty. Malowanie inne niż w filmie, ale cóż z tego. Najważniejsze, że to T351. Naklejki informują, że Hydros należy do firmy Budimex Dromex.


Hydros T351


Hydros T351

Hydros T351

Hydros T351

 Tak wygląda Hydros aktor, czyli występujący w serialu „Alternatywy 4”. Rok 1983 – wtedy nagrywano odcinki, których emisję na kilka lat wstrzymała cenzura. Screeny ze strony www.dailymotion.com:

Hydros T351, serial  Alternatywy 4

Hydros T351, serial  Alternatywy 4

Hydros T351, serial  Alternatywy 4

Hydros T351, serial  Alternatywy 4


Blog Transportowy na Google +

Blog Transportowy na Facebooku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz