wtorek, 28 maja 2019

Mistrzowski zestaw 2014


W 2014 roku drużyna Niemiec zdobyła tytuł Mistrza Świata w Piłce Nożnej. Kiedy zwycięska drużyna wróciła z Brazylii do kraju dosłownie każdy jej krok był relacjonowany przez media. Często podawano także informacje o autobusie, który wiózł piłkarzy, np. pod bramę Brandenburską w Berlinie, gdzie odbywały się główne uroczystości.

Słowo „autobus” odbiegało jednak od rzeczywistości. Zwycięska drużyna nie podróżowała bowiem takim pojazdem, a zestawem składającym się z ciągnika siodłowego Mercedes-Benz Actros i naczepy Krone. Całość pomalowana na czarno i ozdobiona grafiką, której elementem były wypisane lata, w których Niemcy (jako RFN) zdobywali Mistrzostwo Świata: 1954, 1974, 1990 i 2014.

Naczepa była odpowiednio przerobiona. W części tylnej umieszczono schody prowadzące do jej powiedzmy środkowej części – nie na dach. Tam powstał otwarty pokład, z którego zwycięska drużyna witała się z fanami. Jego podłogę wyłożono zieloną trawopodobną wykładziną, która imitowała boisko piłkarskie (wyrysowano także odpowiednie linie, np. przy bramce).


Mercedes-Benz Actros, IAA 2014

Mercedes-Benz Actros, IAA 2014
Zestaw powszechnie nazywany „autobusem” w całej okazałości.


Mercedes-Benz Actros, IAA 2014

Mercedes-Benz Actros, IAA 2014
Piłkarska naczepa Krone. Wejście do niej przez rozkładane schody.


Mercedes-Benz Actros, IAA 2014
Wnętrze wyjątkowej naczepy. Imitacja boiska.


Mercedes-Benz Actros, FIFA 2014, Berlin
Tak mistrzowski zestaw prezentował się w Berlinie, w trakcie tryumfalnego przejazdu z piłkarzami pod bramę Brandenburską. Screen z portalu nbcsports.com. Warto zwrócić uwagę na opis zdjęcia - autobus zwycięstwa. 


Piłkarski zestaw był atrakcją odbywających się we wrześniu 2014 targów IAA w Hanowerze. Tam powstały powyższe fotografie.


Blog Transportowy na YouTube, kanał Lukaszwo - Transport Movies

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza