niedziela, 22 lipca 2018

Kolejne nowe przegubowce dla Krakowa


W czwartek, 19 lipca 2018 w Krakowie zaprezentowano 38 nowych Solarisów Urbino 18 czwartej generacji. Tego samego dnia autobusy wyruszyły do obsługi linii nr 105, 164, 179 i 184.

Jak podał ich producent, „Każdy z 38 nowych autobusów jest wyposażony w silnik spełniający najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro-6. Pojazdy posiadają klimatyzację, automat biletowy z możliwością zapłaty monetami i kartą, monitoring oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej. W środku znajdują się porty USB do ładowania smartfonów. Każdy autobus jest także wyposażony w specjalną platformę, która ułatwi wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym”.


Solaris Urbino 18, MPK Kraków
Najnowsze Solarisy Urbino 18 zaprezentowane na terenie płaszowskiej zajezdni MPK Kraków. Fot. Solaris.


Prezes MPK Kraków Rafał Świerczyński i Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Prezes MPK Kraków - Rafał Świerczyński - z symbolicznym kluczem do nowych autobusów i maskotką Solarisa - jamnikiem, a obok Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski. Fot. Solaris.


Solaris Urbino 18, MPK Kraków

Solaris Urbino 18, MPK Kraków
Przykład jednego z najnowszych Solarisów Urbino 18 na linii, w tym przypadku nr 173. Autobus oznaczony jako DR527, pętla Azory. 21.07.2018.


Dostawa 38 nowych przegubowych autobusów dla MPK Kraków jest realizowana w formie leasingu finansowego. Konsorcjum firm Solaris Bus & Coach SA i Millenium Leasing Sp. z o.o. dostarczenie nowych autobusów wyceniło na kwotę ponad 75 mln zł brutto.

Warto jeszcze przypomnieć, że Solaris współpracuje z MPK Kraków od 1997 roku (wówczas jako Neoplan Polska). W tym czasie dostarczył do stolicy Małopolski aż 462 autobusy, w tym 26 bezemisyjnych o napędzie elektrycznym.


Wpisy poświęcone autobusom

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz