wtorek, 27 kwietnia 2010

Testy w Kędzierzynie


Dziś zapraszam do Kędzierzyna-Koźla. Tamtejsze MZK szykuje się do zakupu nowych autobusów. Jak ostatnio będą to pojazdy 12 metrowe, a dodatkowo dwa mniejsze wozy, które mają zastąpić eksploatowane od 2004 r. Kapeny Thesi City (#2 i #3). W związku z tym w mieście pojawiły się pojazdy testowe.

Osobiście udało mi się natrafić na trzy z nich, a prawdopodobnie będą jeszcze kolejne. Pierwszym był czerwony SOR BN12, który do miasta trafił pod koniec marca. Z tym bardzo ciekawym, niskowejściowym autobusem miałem najczęstszy kontakt, który zaowocował wykonaniem kilku zdjęć. Poniżej tester wykonujący kurs linii nr 1 do Azot. Przystanek na ul. Karola Miarki, 26.03.10:


SOR BN12


Tak autobus prezentuje się od tyłu. W tym przypadku na pętli linii nr 5 w Sławięcicach, 27.03.10. Ciekawie wygląda ten garb:


SOR BN12


Autobus po testach w Kędzierzynie trafił na jazdy próbne między innymi do takich firm jak: MPK Świdnica, MPK Wałbrzych, czy DLA Wrocław.

Drugi tester to także SOR, lecz w małej wersji, czyli model CN8,5. Ze względu na problemy z kasownikami autobus nie wyjechał na linie, a jego testy ograniczyły się jedynie do zamkniętych przewozów szkolnych. Poniżej ewentualny następca Kapen utrwalony na terenie zajezdni, 24.04.10:


SOR CN8,5


Ostatni z testowanych autobusów to gość z Augustowa. Solaris Alpino 8,6 #16.  Jak na testera dość stary, bo z 2007 r. Dodatkowo cały oklejony augustowską reklamą, której zleceniodawca raczej nie przypuszczał, że trafi ona do Kędzierzyna-Koźla, czy np. do Przemyśla i Nowego Sącza, gdzie autobus także był testowany. Ja natrafiłem na niego w sobotę 24 kwietnia. Kursował wówczas na linii nr 3. Standardowo obsługuje ją pojazd 12 metrowy, więc niekiedy było tłoczno. Dodatkowo miejsce ograniczał augustowski automat biletowy, który został cały zaklejony, bo przecież ktoś mógł próbować kupić augustowski bilet. Tak Alpino prezentował się na pętli Kuźniczka Cmentarz:


Solaris Alpino 8,6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz