piątek, 10 grudnia 2010

TransExpo 2010, część 3


Kolejną część prezentacji ekspozycji kieleckich Targów TransExpo 2010 rozpoczynam od wschodniego przegubowca, czyli od MAZ-a 205. Niezwykły, niskopodłogowy pojazd, który wyjątkowo mi się spodobał. To jednak tylko jako coś nowego, innego i egzotycznego, bo raczej codziennie nie chciałbym być nim wożonym. Autobus był niestety mocno pozastawiany, więc ładnej prezentacji całego pojazdu nie udało mi się zrobić. Tak prezentuje się z zewnątrz:


MAZ 205


Niezwykle wygląda lewa strona pojazdu - naprzeciw drugich drzwi umieszczono silnik:


MAZ 205


Jak już wspomniałem, silnik zabudowano wieżowo naprzeciw drugich drzwi. Pasażera przyzwyczajonego do tradycyjnego miejsca na wózki w tamtym miejscu czeka więc spore zdziwienie. Dodatkowo jest tam dość ciasno. Takie rozwiązanie może dziwić, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę terminy wprowadzania kolejnych norm czystości spalin i wzrastającą masę jednostki napędowej, okazuje się to bardzo dobrym pomysłem. Zajrzyjmy zatem do wnętrza:


MAZ 205


Niestety muszę też skrytykować twórców tego pojazdu. Zobaczcie, jak zamontowano dmuchawę. Trzymanie nóg na przewodach - bezcenne:


MAZ 205


Na koniec fotosesji MAZ-a 205 widok na stanowisko pracy kierowcy:


MAZ 205


Pozostając w temacie autobusów przegubowych zapraszam na stoisko MAN-a. Tam prezentowano model Lion’s City G dla Warszawy. Jak się później okazało, autobus wcześniej odbył małe turne po Polsce, trafiając na testy np. do Gorzowa Wielkopolskiego i Jaworzna:


MAN Lion’s City G


Na terenie zewnętrznym prezentowano przegubowca innej niemieckiej marki, w dodatku w wersji hybrydowej. Był to Mercedes O530G Hybrid. Pojazd dodatkowo odbył dwa pokazowe przejazdy po Kielcach:


Mercedes-Benz O530G Hybrid


Ostatni przegubowiec  na targach (kolejność przedstawiania pojazdów w blogu jest czysto przypadkowa) to również hybryda: Solaris Urbino 18 Hybrid:


Solaris Urbino 18 Hybrid


Na stoisku Solarisa zaprezentowano także dwa inne autobusy. Był więc model Urbino 10 dla MZK w Łowiczu:


Solaris Urbino 10


Oraz lokalny InterUrbino:


Solaris InterUrbino

Solaris InterUrbino


Do tematu Solarisa powrócę także przy następnym wpisie. Do TransExpo 2010 również, ale trochę później.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz