Zwiedzający ekspozycję targową mogli oglądać aż cztery autobusy marki Solaris. Trzy solowe i jeden przegubowy, będący jednocześnie jedynym przedstawiciel taboru klasy mega na tej imprezie.
Dwa egzemplarze były częścią ekspozycji Solarisa, zlokalizowanej bezpośrednio przy wejściu. Umieszczony nad autobusami napis wyraźnie podkreślał, że producent ten należy do grupy CAF.
Jeden z nich to model Urbino 12 Hybrid. Rocznik 2016, wersja demonstracyjna, która (jak podają źródła internetowe) w innych barwach (i przed pewnymi zmianami, np. ściana przednia) była prezentowana na targach TransExpo 2016 (tu link), a w obecnym malowaniu w trakcie edycji tych targów z 2018 roku. Do Sosnowca autobus trafił w przerwie testów w Cieszynie.
Demonstracyjny Solaris Urbino 12 Hybrid.
Solaris Urbino 12 Hybrid, stanowisko pracy kierowcy.
Solaris Urbino 12 Hybrid, wnętrze pojazdu.
Obok hybrydy ustawiono żółtego Urbino 12. Rocznik 2019, własność PKM Gliwice. Przewoźnik ten oznaczył go numerem 263. Pojazd obsługuje linie w sieci Zarządu Transportu Metropolitalnego, funkcjonującego od 1 stycznia 2019. To prawdziwy gigant, który podaje na swojej stronie internetowej, że: „ ZTM staje się jedynym organizatorem transportu, łącząc dotychczasowych trzech organizatorów – Komunikacyjny Związek Komunalny GOP, Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach oraz Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach”. Dlatego na autobusie znalazł się charakterystyczny nowy logotyp – litera „M”, która mi osobiście kojarzy się z oznaczeniem stacji metra.
Solaris Urbino 12 z PKM Gliwice. Barwy zakładowe przewoźnika. Żółty kolor to także wymóg ZTM.
Solaris Urbino 12, wnętrze. Na niebieskiej tapicerce siedzeń wyraźne logotypy przewoźnika - PKM Gliwice.
Zbliżenie na detale gliwickiego Solarisa Urbino 12. Ogrom informacji w postaci kumulacji przeróżnych naklejek i napisów w jednej lokalizacji.
Widok ogólny na stoisko Solarisa. Na banerze wyraźna informacja, że producent ten należy do Grupy CAF. Po lewej Solaris Urbino 12 Hybrid, a po prawej Solaris Urbino 12.
Dwa pozostałe Solarisy prezentowano w części tylnej hali. Zdecydowanie największe zainteresowanie budził przegubowiec, czyli model Urbino 18 CNG. Obecna własność PKM Tychy. Rocznik 2016, a u przewoźnika od 2019 roku (wcześniej użytkowany przez producenta). Oznaczono go numerem 299.
Tabor PKM Tychy standardowo malowany jest na żółto-zielono. Barwy te jednak będą stopniowo odchodzić do historii. Ten autobus jest cały żółty, zgodnie z wymogami ZTM.
Solaris Urbino 18 CNG z PKM Tychy. Koniec charakterystycznego żółto-zielonego malowania. Teraz pojazdy tego przewoźnika będą całe żółte, zgodnie z wymogami ZTM.
Solaris Urbino 18 CNG z PKM Tychy - w przeciwieństwie do PKM Gliwice ograniczono ilość naklejek - informacji umieszczonych na zewnątrz pojazdu.
Solaris Urbino 18 CNG - wnętrze jedynego przegubowca pokazanego na targach.
Przy przegubowcu prezentowano Solarisa Urbino 12 CNG. Ten gazowiec to własność Transgóru Mysłowice. Rocznik 2017, od nowości u tego przewoźnika. Oznaczono go numerem 507.
W dalszej części relacji z Sosnowca MAN i firma Mercus. Tu link.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz